28 September 2008

Tes La Rok czyli dubstep w Wawie

I po balandze. Ważnej, bo dawno nie widziany dubstep wreszcie zagościł w stolicy, i to może na dłużej bo noc z z Tes La Rok za dekami to pierwsza odsłona dłuższej serii. Mam nadzieję, że tłumy które pojawiły się w Obiekcie Znalezionym (podobnoż ponad 800 osób!!), zdopingują organizatorów do postawienia porządnego sound systemtu przynajmniej na imprezy dubstepowe, gdzie moc basu ma kluczowe znaczenie w odbiorze tej fantastycznej muzyki. Niestety jak dla mnie sprzęt zepsuł zdecydowanie odbiór setu sympatycznego Fina. A i salka densflorowa mogłaby być przestronniejsza, chociaż od biedy ujdzie. Tes La Rok zagrała poprawnie i konkretnie, a jednak nie powalił mnie na kolana, czegoś mi brakowało, set był za mało urozmaicony, zwłaszcza w pierwszej części. Pod koniec Tes odpalił swoistą 'listę przebojów' puszczając dobrze znane killery jak Clouds - Under the dancing feet, Up in the VIP własnej produkcji czy bezlitosne Lower 8 - DJG. I właśnie ten ostatni kawałek obnażył poważne braki nagłośnienia w niższych częstotliwościach. Produkcja Amerykanina DJG to prawdziwy soniczny raveowy 'mayhem' a w Obiekcie Znalezionym zabrzmiał płasko, wręcz karykaturalnie, ba ledwo go poznałem. Wyczyny DJ-ów grających przed Finem - dancehallowe plumkanie, wrzaskliwy MC, brrr. Lekka pomyłka na imprezce dubstpowowej, rozumiem że nie można się zamykać w szufladce, etc. ale c'mon selektorzy i nawijacze za cholerę nie pasowali do mrocznej muzy serwowanej przez Tesa. Czekając na browar i szwendając się w oczekiwaniu na konkretniejsze bity słyszałem sporo zgryźliwych komentarzy. W miarę podobał mi się Auricom z Białegostoku, który grał po Finie i całkiem nieźle bawił się deckami, ale że godzina była późna a w Obiekcie najarane do granic możliwości - wkrótce wyszedłem w dość ciepłą noc lekko zawiedziony, bo oczekiwania miałem spore. Słyszałem co prawda, że Tes La Rok wielkim czampionem dj-ingu raczej nie jest, ale zawsze przyjemnie mi się słuchało jego setów chociażby z internetowych audycji radyjka Helsinki Subconscious. Jednak nie ma co narzekać, najwazniejsze ze impreza się odbyła a morze ludzi, którzy zawitali tej nocy do Obiektu Znalezionego powinno dać konkretnego, pozytywnego kopa organizatorom do jeszcze bardziej wytężonej pracy, bo jak widać odzew w narodzie jest a dubstep powoli acz systematycznie przebija się do świadomości, nawet w takim hausiarskim zagłębiu jak nasza Warszawa kochana.
Na koniec mały bonus w postaci klasycznego miksu Tes La Rok dla fińskiego Basso Radio z 15.10.2007r. Przy okazji darmowa lekcja fińskiego - kuska kuska, raita raita :)

25 September 2008

Glitchy & Scratchy vs. Crendore "laser bass" + Squincy Jones - "nintendub"


Blog rozkręca się bardzo powoli głównie z braku czasu, bo na pewno nie braku tematów. Tak na szybko wrzucam dwa miksy, których słucham na okrągło od kilku miesięcy. Lazer bass, glitch hop, dubstep - czego tu nie ma. Szczerze mówiąc ten miks mogę nazwać "bardzo zasłużonym dla sprawy" mojego głębszego zainteresowania takim rodzajem muzyki.
Po pierwsze Glitchy & Scratchy vs. Crendore "Laser Bass". Anonsowany przez jednego z autorów tej muzycznej bomby, czyli Integrated Grime Unit, jako ćwiczenia z glitch hopu, Laser Bass powala ciężkim bitem i basem, w wielu miejscach zapożyczonym bezposrednio z dubstepowych killerów a następne zderza ten podklad z brudnym hip hopowym rantem. I LIKE !!!!! Nie ma co się rozwodzić, tego trzeba posluchać.
Kolejny rewelacyjny miks w pakiecie to: Squincy Jones - nintendub Mikstura potrzebna do przyrządzenia tego swietnego miksu to: dubstep + rap + 8 Bit nintendo loops. Squincy Jones wyczynia prawdziwe cuda z dźwiękami nintendo, które swietnie ubogacają brzmienie. Generalnie jeden z lepiej dopracowanych i przemyslanych koncepcyjnie miksów. A przy okazji prawdziwy powiew powietrza na scenie dubstepowej, która ostatnio dostala jakby zadyszki.

Tymczasem już w najbliższy piątek (26.07) do Wawy zawita prawdziwa gwiazda dubstepu Tes La Rok. Bardzo rzadkie wydarzenie na mapie imprez warszawskich zdominowanych przez hausiarsko-lanserskie gówno, wawa jakos nie jest w stanie zaszczepiać na swoim podwórku nowych trendów w muzyce elektronicznej. Tylko pozazdroscic prężnie rozwijającym się pod tym względem Wroclawiowi czy Poznaniowi.
Tes La Rok z Finlandii nagrywa w wielu zasłużonych labelach, promuje swoją fińską załogę, której przedstawiciele (jak np. Clouds) zaczynają zdobywać serca fanów na świecie. Z pewnością Tes nie jest tak żywiołowym Dj-em jak Mala czy GothTrad, ale to profesjonalista i na pewno lipy nie odstawi.

Tracklisty:
"Laser Bass"
Ike & Tina Turner - Proud Mary (Liberty)
Subvert - Size Does Matter (Dub)
Vibesquad - GroundScore (Addictech)
Nosaj Thing - 1685 (Dub)
Flying Lotus - Tea Leaf Dancers (Low Limit Dark Alleyway No Escape Plan Remix) (dub)
Mr. Oizo - Stunts (Flying Lotus Remix) (dub)
Tenor Fly & Top Cat - Informa (Dave Seied & Jantsen Remix) (dub)
Glitchy & Scratchy - 8 bit Glitch (Integrated Grime Unit dub)
JmeJ - Squat Remix (Integrated Grime Unit dub)
Glitchy & Scratchy Feat. The Random Henchmen - Anyways (Integrated Grime Unit dub)
50 cent - I get money (Lazer Sword Neon Hot Pockets Remix) (dub)
JmeJ - Unknown (Integrated Grime Unit Dub)
Glitchy & Scratchy - Embedit (Intgrated Grime Unit dub)
Glitchy & Scratchy Feat. Superisk - Dale Duro (Integrated Grime Unit dub)
Steve Nalepa - Monday (The Glitch Mob Remix) (Forthcoming Native State)
Tipper - Off Kilter (Tippermusic)
Vibesquad - Memberz Only (Addictech)
NSE - Milkshake (Celestial Dragon Records)
Ludacris - Get Back (Glitchy & Scratchy Remix) (Integrated Grime Unit dub)
Vibesquad - Janitor (Addictech)
Zomby - Splif Dub (Rustie Remix) (Hyperdub)
Dj G - Shadow Skanking (Narco Hz)
The Antiserum - Top Shottas (Full Melt Recordings)
Marlow Feat Bongo Chily - Everyday (Contagious Recordings)
Sukh Knight - Born Invincible (True Tiger)
Trill Bass - Bring it to you live (Rotton Recordings)
Glitchy & Scratchy - What Frank Said (Integrated Grime Unit dub)
Ooah - Tubstomper (Addictech)
Various Productions - Bun (Various Production)
Glitchy & Scratchy - Suicidal Thoughts (Integrated Grime Unit dub)
Quarta 330 - Sunset Dub (Hyperdub)
Clouds Feat. Tiiu - Under the dancing feet (Argon)


"nintendub"

Mario Ds Screwed Intro
Rogue State - Lions Paw (Metroid - Kraid's Hide Edit)
Babylon System - Dancing Shoes (Draped Out Edit)
Walsh & Kromestarr - Panik Room (3 Kings Edit)
Marlow - Road Kill (Goonies Edit)
Benga - Zombie Jig (Wizards & Warriors Kryptonite Edit)
Rusko - Hornz Cru (Diet Kryptonite Edit)
Loefah - Disko Rekah (Goonies Pop Trunk Edit)
Unsolved Mysteries Theme
Chimpo - Lockoff (Freaky Girl Edit)
Nastee Boi - Bangorz (Knuck if you Buck Edit)
Mike Lennon - When Science Fails (Hektagon Remix) (Shorty Swing Edit)
Babylon System - Loaded
Dj Unk - Beatn Down Yo Block
Woogie - End Dub
Rustie - Response
DZ - Just Rolling
Rustie - Jagz The Smack (Zelda Edit)
Gerard McMann - Cry Little Sister
Kode 9 - 9 Samurai
Kode 9 - 9 Samurai (Quarta 330 Remix)