20 April 2010

DR KRANK'S SONIC EXTRACT: ILLUM SPHERE W WARSZAWIE 21 05 2010 CDQ

Oh yes. Finally! I will celebrate my birthday with friends. Illum Sphere from Manchester will play plus local DJ's. Great fun guaranteed! Sorry international readers but the rest of this post will be in Polish :)

FACEBOOK EVENT SITE

21 MAJA 2010, CDQ, WARSZAWA,

Illum Sphere (Fat City / Hoya:Hoya, Manchester, UK)

data_smog (IdleGravitySlaves, Dublin)
koola (Audiosfera, WaWa)
kwazar (Respecta Kru, WaWa)
facial index (WaWa)

Doktor Krank świętuje jubileusz dwulecia aktywności w muzycznej blogosferze i niestety duuużo poważniejszy jubileusz w realu. Z tej okazji postanowił urządzić chorą potańcówkę w stolicy dla wszystkich przyjaciół, znajomych i fanów nowoczesnej elektroniki. Dzięki przebogatej muzycznej selekcji i eklektycznym zamiłowaniom arystów, którzy zagrają 21 maja w CDQ, szykuje się prawdziwa uczta dla ducha i ciała. Ruszcie tyłki kochani, jest szansa posłuchać naprawdę wyjątkowej muzyki a jednocześnie wylać parę kropel potu na parkiecie :))

Gwiazdą sonicznej terapii 21 maja 2010r. będzie Illum Sphere z Manchesteru. To jeden z najbardziej ekscytujących młodych producentów w UK, który ma w dorobku kawałki wydane na kilku składankach i dwie świetnie przyjęte EP'ki. Ostatnia "Long live the Plan" zawiera absolutnie powalający numer "Psycho" czy równie wkręcający "Chasing the Midnight Moth" . Jeszcze w kwietniu ma się ukazać kolejna EP'ka "The Plan is Dead" z remiksami Ikoniki, Samiyama, i kolaboracją z Lornem (Brainfeeder) (o tak tak!!)

Illum Sphere popełnił też kilka niezłych remiksów dla: Martyna, Om Unit, Kidkanevil'a czy Graymatter. Uczestnik Red Bull Music Academy 2010, zdobył uznanie takich artystów jak Gaslamp Killera, Ras G, Dam-Funk a jego pierwszy zagraniczny gig miał miejsce w legendarnym klubie Low End Theory w L.A., mecce prężnego ruchu skupiającego świetnych producentów spod znaku "West Coast". Mary Anne Hobbs z BBC1, Brackles czy Thom Yorke z Radiohead wieszczą mu świetlaną przyszłość.

Jego występ to wyjątkowa okazja by powyginać członki w takt pokręconego post hip-hopowego beatu serwowanego w wyjątkowym ekstrakcie złożonym z dubstepu, future garage, idm, aż po abstrakcyjną elektronikę (pod tym względem przypomina Martyn'a). Nie zawsze dudni jak popularni ostatnio dubstep'owi 'działacze' ale na 100% zaserwuje interesującą mieszankę klubowej muzyki spod znaku zdubowanego bassu i IDM'owych wycieczek.

Illum Sphere jest również twórcą i rezydentem najlepszego cyklu imprezowego w Manchesterze - Hoya:Hoya i miał wiele okazji do szlifowania DJ-skiego warsztatu u boku takich zawodników jak Kode 9, Daedelus, Gaslamp Killer, Rustie, Mary Anne Hobbs, Nosaj Thing, Mosca, HudMo, Mark Prichard, Tokimonsta.

Wsparcie lokalne:

data_smog (IdleGravitySlaves, Dublin) - prywatnie brat jubilata a muzycznie wielbiciel ciężkiego bassu, ostatnio eksplorujący również inne odmiany UK urban sound jak UK funky czy future garage. Parkiet zapłonie to pewne a Panie wreszczie poproszą Panów do tańca!

koola (Audiosfera, Wwa) - DJ, promotor, na scenie od niemal dwóch dekad. Zaserwuje jak zwykle eklektyczną mieszankę electro, fidget, banger, nu-disco i Bóg wie jeszcze czego. You can't get more satisfaction!

kwazar (Respecta Kru, Wwa) - jako promotor sprowadził wiele dubstepowych gwiazd do WaWy a stolyca przestała być pustynią na polskiej scenie sub-bassowej. Jego sety DJ'skie wychodzą daleko poza wobble'owe oczywistości.

Facial Index (Wwa) - od wielu lat parający się eksperymentalną elektroniką, ale nie stroniący od dancefloorowego szaleństwa, i porywającego beat'u w baardzo zaskakujących kombinacjach. Absolutny mistrz selekcji i niestrudzonych poszukiwań muzycznych.

LINKI:
Illum Sphere
Illum Sphere - Psycho
Martyn - Brilliant Orange (Illum Sphere's no. 14 remix)