02 April 2009

Mochipet on Tour w Polsce 17 04 2009 Obiekt Znaleziony, Warszawa !!!!

Image Hosted by ImageShack.us


For all English readers - this is a post devoted to Mochipet's live performance in Warsaw, Poland on 17 April 2009, thus addressed mainly to the Polish massive and no translation is planned :)
YES YES YES !!!!!!!! 17 kwietnia 2009r. w Warszawie w Obiekcie Znalezionym wystąpi MOCHIPET - 'gorące' nazwisko amerykańskiej sceny elektronicznej, kiedyś mistrz breakcoru a obecnie przede wszystkim producent doskonałych glitch-hopowych killerów oraz świetny live performer, o czym będziemy mieli okazję przekonać się juz za 2 tygodnie. I będzie to jedyny występ Mochipeta w tej częście Europy poza Pragą. Urodzony w Tajwanie, i mieszkający obecnie na Zachodnim Wybrzezu USA, od małego zajmował się elektroniką a jego muzyczne zainteresowania i inspiracje obejmują wiele gatunków i styli muzycznych. Pracował z tyloma artystami, ze nie sposób ich wszystkich tutaj wymienić. Sprawdźcie jego myspace - znajdziecie tam wyczerpujące informacje.

W trakcie duzego European Tour, Mochipet promuje swoje najnowsze wydawnictwo długogrające, czyli Master P on Atari. Płyta ukazała się wczoraj ( i nie jest to prima aprilis). Czekałem na tą plytę z wielkimi nadziejami. Jeszcze nie miałem okazji posłuchać jej w całości, ale i tak wiem, że to będzie lekko jedna z płyt z mojego osobistego top - 10 o ile nie album roku (obok bardzo wyczekiwanej przeze mnie płyty Nosaj Thing).

Do kupienia tutaj (IMHO warta kazdych pieniedzy - a juz na pewno marne 12.99 USD - mimo niekorzystnego kursu wymiany):

Warto tez sprawdzic poprzednia, doskonałą płytę Mochipeta, która na dobre ugruntowała jego pozycję na scenie - czyli Microphonepet.

W tym miejscu chciałem tez złozyć gorące podziękowania na ręce mojego starego przyjaciela, Bodka (DJ Koola) za to, ze zapalił się do pomysłu sprowadzenia tego zajebistego artysty uwielbiającego przebierać sie w fioletowy strój dinozaura i DJ Kwazara który zapewnił miejsce na balangę w Obiekcie Znalezionym i z pewnością przygotuje jakiś niezły, eklektyczny set z tej okazji (West Coast Rocks!!!).

W kazdym razie szykuje sie impreza roku (przynajmniej dla mnie) i mam nadzieje, ze glitch hop / midtempo / turbo crunk na dobre zawita do polskich klubów i zagości w playerach wielu ludzi. Mochipet na pewno się do tego przyczyni. Osobiście, odkryłem tę muzykę na dobre pół roku temu, ale błyskawicznie i kompletnie zawładnęła moim uchem i sercem. Czuję podobną ekscytację jak kilka lat temu po odkryciu dubstepu. Glitch hop / midtempo podbiją świat elektroniki bo łączą w sobie doskonałą i kreatywną muzykę tworzoną przez całe zastępy świetnych producentów z takim typowo parkietowym wykopem dzięki czemu nawet laptopowe występy artystów spod znaku glitch hopu wywołują nie mniejszą ekstazę niz czysto dancefloorowe bangery.

Linki do muzyki artysty. Gorąco polecam!

Mochipet – turbo thizz petnation - doskonały kawałek z singla Master P on Atari, Turbo Thizz Petnation to załadowania za free ze strony xlr8r
Mochipet vs. A-ux – Sharp Drest Remix - remiks kawałka, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej gry video NBA 2009 (obok takich artystów jak Beastie Boys, N.E.R.D czy The Coold Kids)
Memekeast - mk36 - Mochipet 4.01.2009 - killerski mixtape dla najlepszej obecnie serii podkastów dostępnych w sieci (for real!) - czyli Memekast.
Mochipet – Master P on Atari - mixtape z okazji wydania Master P on Atari.
Mochipet feat. 215 The Freshest Kidz - 'V-Necks' (MattB remix) - świetny, jeszcze bardziej glitchowy remiks jednego z lepszych numerów na poprzedniej płycie Mochipeta.